Artritida a bolesti kloubů

Zde naleznete jednotlivé nemoci při kterých mohou pacienti najít úlevu nebo dokonce léčbu díky konopí. Pokud chcete diskutovat o nemoci, která není v seznamu uvedených nebojte se založit nové téma.
Post Reply
Správca
Posts: 21
Joined: Fri Feb 12, 2021 10:34 am

Artritida a bolesti kloubů

Post by Správca »

Léčba artritidy pomocí konopí není ničím novým. První údaje o léčbě artritidy pomocí konopí pocházejí s Číny kolem roku 2000 p.n.l. kde bylo konopí právem nazýváno jako lék na artritidu. Dnes vzhledem k popularitě léků prakticky vymizeli alternativní možnosti jak léčit zánětlivé onemocnění pohybového aparátu. Protože do dnešního dne není známa příčina revmatoidní artritidy přiklání se vědci, že její výskyt souvisí s genetikou a dědičností společně s dalšími rizikovými faktory. Spolu s touto skutečností lze říct, že neexistuje žádný dostupný lék na léčbu artritidy a tak je jedině na vás zkusit dostupnou léčbu pomocí konopí, která může způsob onemocnění velmi zmírnit a zpomalit její průběh.

Vzhledem k tomu, že konopí se nesmí pěstovat na území ČR je léčba pomocí konopného extraktu a mastí domácí výroby velmi komplikovaná a tak nezbývá nic jiného než léčba pomocí volně prodejných CBD konopných olejů spolu s kvalitními mastmi vyrobených z technického konopí, které je bohaté na kanabinoid CBD. Zde naleznete tip na velmi kvalitní konopnou kosmetiku, která je čistě přírodní bez použití chemických přísad... https://kanabinoidy.cz/delibutus-vyrobc ... kosmetiky/

Recept na domácí konopnou mast

Budeme potřebovat: hrst posekaného konopí (listy, květy), bambucké máslo, bavlněný šátek, zapékací mísu nebo pekáč

1. Bambucké máslo rozehřejeme v troubě na teplotu cca 70°C.
2. Přidáme nadrcené konopí.
3. Vmícháme a pomalu necháme rozpouštět v masťovém základu pod teplotou varu.
4. Občas zamícháme usazené nadrcené konopí, aby se rozpustili všechny žádané látky.
5. Bambucké máslo necháme společně s konopím 2 hodiny pracovat při teplotě mezi 70- 90°C.
6. Necháme vychladnou (cca půl dne - 1 den).
7. Znovu vzniklou směs zahřejeme na teplotu kolem 70-90°C.
8. Necháme další hodinu při této teplotě.
9. Po té můžeme trochu vychladlou, ale ještě tekutou směs přecedit přes bavlněný šátek, abychom odstranili zbytky konopí.
10. Zbylé konopí můžeme ještě znovu rozpustit v menším množství másla a postup znova opakovat. Vzniklá mast, ale bude mnohem slabší.
11. Znehodnocený materiál vyhodíme nebo lze použít na různé obklady.
Post Reply