Svalová dystrofie

Zde naleznete jednotlivé nemoci při kterých mohou pacienti najít úlevu nebo dokonce léčbu díky konopí. Pokud chcete diskutovat o nemoci, která není v seznamu uvedených nebojte se založit nové téma.
Spravce
Příspěvky: 19
Registrován: 16 lis 2016, 19:37

Svalová dystrofie

Příspěvekod Spravce » 31 led 2017, 15:10

Svalová dystrofie patří mezi skupinu onemocnění, které je charakterizováno svalovou slabostí s postupným ochabováním svalstva. Je známo devět základních typů svalové dystrofie z níchž každá způsobuje jedinečné projevy a jiná svalová poškození. Svalová dystrofie postihuje svaly, dýchací svaly, ale i srdeční sval. Pokud ochabnou dýchací svaly, pacienti mají problémy s dýcháním. Někteří pacienti postupně ztratí schopost chůze a jekéhokoliv koordinovaného pohybu.

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný lék ukázalo se, že konopí by mohlo být nápomocné při zvládání příznaků a komplikací spojených s tímto onemocněním.

Studie z roku 2010 uveřejněná v časopise The American Journal s tématem hospicové a paliativní péče popsala jakými mechanismy má konopí potencionální prospěch pro pacienty s Amyotrofickou laterální sklerózou. Některé z těchto účinků jsou prospěšné i pro pacienty se svalovou dystrofií.

- protizánětlivý účiněk
- neuroprotektivní a neurotrofní (pomáhá růstu neuronů) efekt
- zabraňuje smrti zdravých buněk
- zlepšuje funkci mitochondrií

Zpět na „CBD, THC a další kanabinoidy na léčbu nemocí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pavlosouz, Sonjaawary a 1 host